Select Page

Kilka faktów o drużynie piłkarskiej Arsenalu, historii Arsenalu, postępach i osiągnięciach.

Ten artykuł zawiera głównie podstawowe informacje o zespole.

Arsenal – profesjonalny klub piłkarski, znany również jako „The Gunners”. Ta odnosząca sukcesy angielska drużyna piłkarska z siedzibą w północnym Londynie jest znana jako jeden z wiodących klubów piłkarskich w Anglii. Arsenal został założony w 1886 r. Przez grupę robotników w fabryce uzbrojenia w Woolwich. W 1891 r. Klub stał się zawodowym i zmienił nazwę na Woolwich Arsenal; klub dołączył do ligi piłkarskiej w 1893 roku. Trzy pierwsze lata zdobyli swoje pierwsze ważne trofea, w tym pięć tytułów mistrzowskich w lidze i dwa Puchary Anglii. Arsenal ustanowił rekord Ligi Mistrzów UEFA, strzelając dziesięć meczów bez utraty bramki w sezonie 2005-2006.

Arsenal w Highbury

Zespół początkowo miał siedzibę w Woolwich, ale w 1913 roku przeniósł się na stadion Arsenal w Highbury, a następnie do swojej obecnej lokalizacji, stadionu Emirates, który zawiera 60 432 osoby. Kolory klubów piłkarskich Arsenalu to czerwony i biały, ich symbol przedstawia kanon, jako symbol fabryki zbrojeń. Domowe kolory Arsenalu były inspiracją dla co najmniej trzech innych klubów.

Arsenal utrzymuje ciągłą rywalizację z Tottenhamem Hotspur i kilkoma innymi drużynami piłkarskimi, z którymi rywalizują. Kierownikiem „Arsenalu” jest Arsenal Wenger; klub należy do firmy „Arsenal Holding”. Arsenał często pojawia się w mediach, w wiadomościach sportowych i telewizji. Internetowe gry z arsenałem przyciągają miliony widzów; Klipy z arsenału przedstawiają chwile zwycięstwa. Klub obejmuje najlepszych zawodników z różnych krajów, takich jak Hiszpania, Holandia, Artykuły fitness, Francja i Szwajcaria. Fani zbierają zdjęcia grupy i oglądają filmy z „Arsenału” on-line; ten wiodący klub piłkarski cieszy się zainteresowaniem opinii publicznej na całym świecie.